Сакал да изгледа помладо па направил пастична операција: Сега не може да ги затвори очите!

Сподели со своите пријатели

На 79-годишник пластичната операција буквално му ги уништила очите, поточно очните капаци, бидејќи сега не може да ги затвори очите!

Loading...

Пит Бродхурст, 79-годишен пензионер, направил козметички зафати за да изгледа помладо, но не можел целосно да ги затвори очите по пластичната операција.

Пит Бродхерст решил да оди под нож во 2019 година, откако мајката на неговите две деца наводно раскинала со него поради неговиот „стар“ изглед.

Стоматолошката процедура што ја направил претходно го оставила со отечени јаболчници, па решил да ги поправи и да измазни и неколку брчки на лицето.

 

 

На крајот платил 11.000 фунти за подигнување на вратот, блефаропластика под очите и ринопластика, но и покрај тоа што бил отпуштен од болница набргу по деветчасовната процедура, веднаш знаел дека нешто не е во ред.

Loading...

– Изгледав како да сум претепан. Беше ужасно и не можев да ги затворам очите. Бев болен цела ноќ и во сон. Ден по операцијата, посакував никогаш да не заминам – рекол Пит, пренесува британски Метро.

Кога две недели по операцијата отишол во болница за да му ги отстранат конците и на тамошните лекари им кажал дека очите му се многу иритирани и насолзени, на англискиот пензионер му било кажано дека тоа се нормални несакани ефекти кои сами ќе поминат.

Но, кога отишол во друга болница на рутински преглед на простата, тамошните лекари забележале дека очите не му се затвораат правилно.

Хирургот на Пит во болницата БМИ во Бирмингем, Англија, каде што тој бил подложен на естетска процедура, организирал бесплатна корективна операција во друга болница за трансплантација на кожа за да ја поврзе кожата на неговите образи со очните капаци.

Оваа операција траела уште четири часа, но две години подоцна тој се уште не може целосно да ги затвори очите.

 

 

Loading...

На 79-годишникот му препишале капки за очи кои треба да се пијат осум пати на ден, а му советувале и да стави крпа во микробранова печка за да ги обвиткува околу очите кога спие.

Неговите проблеми со видот станале толку сериозни што не може да вози автомобил или да ги препознае лицата на луѓето.

Како што вели, сега се грижи само да не го болат очите и да се чувствува удобно.

Тој ги советуваше другите да бидат внимателни бидејќи тоа може да ви го уништи животот. За жал, левото око и денеска е отворено по операцијата.

Сите приватни болници и клиники во Велика Британија одбиле повторно да го оперираат Пит Бродхерст, бидејќи понатамошната операција може да ги влоши неговите проблеми со видот. Затоа морал да побара помош во Моно клиниката во Турција, каде платил 7.000 фунти за блефаропластика на долните очни капаци.

 


Loading...