09.07.2019 15:05

Саем на книга од утре пред кумановската библиотека


Од среда до сабота (10 – 13 јули) пред кумановската библиотека „Тане Георгиевски“ – Куманово ќе се одржи саем на книга на  издавачка куќа со најмногу продадени наслови на последните неколку саеми.

Како што информираат од библиотеката, станува збор за издавачката куќа „Сакам книги“, а на саемот читателите ќе имаат можност да купат голем број книги по ексклузивни попусти.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments