Руските сили ја нападнаа Одеса со дронови

Сподели со своите пријатели

Руските сили повторно ја нападнаа Одеса со дронови, еден од нив беше соборен од противвоздушна одбрана, а два погодија воен инфраструктурен објект, соопшти денеска шефот на регионалната воена управа Сергиј Братчук.

Loading...

Тој изјави дека населението е евакуирано поради пожарот и детонацијата на муниција, пренесува Интерфакс Украина.

Според првите информации нема повредени.

Пожарот се гаси.

Во напад со беспилотно летало на Одеса на 23 септември, две лица загинаа, а две беа повредени, објавија тогаш регионалните власти, пренесе Танјуг.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Руската армија собориla Сухој, Миг и два хеликоптери Ми-8