Русите испратија дронови над Украина: Собери 16 од нив

Сподели со своите пријатели

Украинската армија собори 16 од 18 нападни беспилотни летала лансирани од Русија, како и една ракета за време на ноќни напади, соопштија денеска во воздухопловните сили.

Loading...

Украинските власти објавија и дека цивилната инфраструктура во источниот регион Харков била оштетена од ракети С-300, пренесува Ројтерс.

Според овој извештај, нема потврдени жртви или повредени во нападот.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.