Русија: Немаме што да разговараме со Вашингтон за Украина

Сподели со своите пријатели

Русија нема што да разговара со САД кога станува збор за Украина, изјави рускиот заменик министер за надворешни работи Сергеј Рјабков.

Loading...

– Едноставно, немаме што да разговараме за Украина со нив – изјави Рјабков на новинарите.

Според него, дијалогот меѓу Москва и Вашингтон за Украина во моментов не е можен, со оглед на спротивставените ставови на страните.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  САД планираат да воведат нови санкции против Русија и Кина