Русија до Западот: Испраќањето оружје во Украина нема да промени ништо

Сподели со своите пријатели

Новите испораки на западно оружје за Киев само ќе ги продлабочат страдањата на украинскиот народ и нема да го сменат текот на конфликтот, соопшти Кремљ.

Loading...

Имено, Украина бара од западните земји тешко вооружување и системи за противвоздушна одбрана.

– Тоа нема да може да промени ништо – изјави денеска на прес-конференција портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Русија бара седница на Советот за безбедност на ОН за Украина