Роналдо ги отвори вратите на својата вила вредна 4.8 милиони долари (видео)

Сподели со своите пријатели

Дали некогаш се прашувавте каде живеат светски познатите фудбалери?

Ако барем еднаш сакавте да видите во каква вила ужива еден од нив, еве ви прилика. Во прашање е вилата на Кристијано Роналдо кој дозволи на камерите да се прошетаат низ неговата вила во Мадрид, вредна 4,8 милиони долари.

Вилаа се наоѓа во делот Ла Финса надвор од Мадрид, и се протега на 8.600 м/2.

UNILADs Cristiano Ronaldo Opens The Doors To His Ridiculous Madrid Palace image

Loading...

Во видеото објавено на социјалната мрежа Јујуб, се гледа како Роналдо прави тура низ неговата вила, влегувајќи првин во неговата спална, па дневна соба, трпезаија и градина каде Роналдо редовно игра мал фудбал, односно со Кристијано Џуниор.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.