Роналдо демантираше дека своите хотели ги претворил во болници за коронавирус


Пред пред два дена се рашири веста дека Кристијано Роналдо ги дал своите два хотели во Лисабон за да им помогне на пациентите со коронавирус, но веста е лажна.

Првите вести ги објавија репортерите на Marce и кога видоа дека сè станало вирално, ја избришале статијата.

Loading...

Ќе го помести ли коронавирусот претстојниот Евросонг?

Лажниот гест на Роналд собра милиони лајкови на различни објавуви на социјалните мрежи, но залудно.

Португалецот во моментов е во изолација во Португалија, а преку ПР тимот, информираше дека не ги дал своите хотели и не ги претворил во болници.

Армани донираше 1,25 милиони евра за борба против коронавирусот

ПР-тимот на Роналдо испрати известување до медиумите, посочувајќи дека се работи за лажни информации.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *