Рекордно поевтинување на горивата

Сподели со своите пријатели

Горивата од ноќеска на полноќ ќе поевтинат значително.

Loading...

Дизелот поевтинува за 6, а 95-ка и 98-ца за 7,5 денари, објави Регулаторната комисија за енергетика.

Согласно новите цени Еуросупер БС 95 ќе се продава за 54,5 денари, Еуросупер БС 98 за 56,5 денари и дизелот  за 48,5 денари.

Никола Ивановски


Leave a Reply