РЕКОРД: 52 степени измерени во центарот на Куманово (фото)

Сподели со своите пријатели

Екстремно високите температури продолжуваат низ целата држава. Иако според Управата за хидрометеоролошки работи највисоките температури изнесуваат 42 степени целзиусови, а во Куманово од 38 до 39, сепак според фотографијата поставена на социјалните мрежи, термометарот поставен пред еден маркет во центарот на Куманово вчера означи рекорд, 52 степени целзиусови.

Дали затоа што термометарот е на сонце или се расипал не знаеме, но едно е сигурно утре ни следува пеколно претпладне, а попладне невреме.

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.