Рецепт за утринско здраво смути

Сподели со своите пријатели

Гизи Ерскин е позната англиска готвачка и ТВ личност, како и автор на дури седум книги со рецепти и теми за здрава исхрана.

Loading...

Таа обожава „поп-ап“ и „андерграунд“ храна и рецепти, а здравата исхрана е на прво место. Овој пат, за вас, одбравме здраво утринско смути, кое исто така ќе ви го подобри расположението.

 

 

Потребни состојки:

сок од 4 зелени јаболка

сок од 5 круши

Loading...

сок од еден лимон

1 сецкан киви (претходно замрзнат)

1 авокадо, сецкано и уситнето

шака бадеми (по избор)

шака сецкан кељ

шака свежо нане

шака магдонос

Подготовка:

Loading...

Ставете ги сите состојки во блендер и уситните ги. Служете ги во високи чаши.

Пријатно!


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *