Рецепт за лек против рак кој го споделуваат илјадници луѓе (видео)

Сподели со своите пријатели

Рудолф Бреуса осмилил метода од 42 дена исхрана, ограничена само на сокови и органски произведен зеленчук.

Неговата метода, како што тврди, излечила 45 илјади луѓе од рак и леукемија.

Овој негов рецеп содржи: 55% цвекло, 20% морков, 20% корен од целер, 3% компир и 2% црвена ротквица. Треба да се пие само кога организмот бара течност, а не со присилба.

При конзумирање важно е престојување на отворено и прошетки. Во текот на 42 дена глад од ткивото се исфрлаат сите загадувачи кои ги имаме внесено со храна и пиење.

 

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.