РАЗОРНА МОЌ: Удар на гром во дрво прикажан одблизу (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Националната метеоролошка служба на САД (NWS) минатата недела објави видео кое го снимило моментот кога гром удира во дрво.

Loading...

Ударот бил толку силен што дрвото се распаднало за неколку секунди, а неговите остатоци биле расфрлани на земјата.

NWS го објави видеото на својот Фејсбук профил, а ударот на гром бил снимен пред средното училиште Ваутома во Висконсин на 8 април.

Едноставно никогаш не знаете кога ќе удри гром, се вели во објава на Фејсбук во NWS.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *