Ракометарите на Куманово утревечер го пречекуваат Вардар

Сподели со своите пријатели

Машкиот ракометен клуб Куманово утревечер во Спортската сала Куманово го пречекува МРК Вардар со почеток во 18:30 часот.

Можеби заврши кошаркарската сезона, но за вистинските љубители на локалниот спорт се уште има возбудувања, затоа утревечер сите да ги бодриме нашите кумановци да стигнат до уште една победа.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.