08.11.2019 09:21

Ракометарите на Куманово утре против Вардар Неготино

Facebook Twitter Google+

Ракометарите на Куманово утре со почеток во Спортската сала Куманово го пречекуваат составот на Вардар Неготино во рамките на 7то коло од домашната прва лига.

Кумановци од досега одиграните натпревари бележат одлични резултати и се на 4та позиција во табелата. Пред нив се екипите на Прилеп и Македонија ЃП со еден бод, а со два бода повеќе на врвот на табелата е составот на Астраион од Струмица.

loading...

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments