Ракетен напад на Запорожје: Две лица загинаа

Сподели со своите пријатели

Две лица загинаа рано утринава во руски ракетен напад врз станбена зграда во Запорожје, изјави секретарот на градскиот совет на тој украински град Анатолиј Куртев.

Loading...

Жителите се евакуираат, а потрагата по луѓе под урнатините продолжува, напиша Куртев на каналот Телеграм.

Тој вели дека петкатницата била речиси уништена во нападот, пренесува Интерфакс од Украина.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Столтенберг: НАТО ќе ја преземе координацијата на испораката на оружје за Украина од САД