Rainbow торти – ЗАФИР ги носи светските трендови во слаткарството и кај нас

Сподели со своите пријатели

Сигурно веќе сте ги виделе или сте слушнале за популарните Rainbow (Виножито) торти, на социјалните мрежи, на акаунтите на познатите светски слаткари или други познати личности и инфлуенсери. Тимот на слаткарница ЗАФИР, светските трендови во слаткарството продолжува да ги носи во Македонија.

Loading...

Rainbow торта е изработена со кори во повеќе бои, со путер и неодоливо лесен и вкусен млечен крем. Преставува одличен избор за детски родендени и други интересни настани.

Зошто се толку популарни овие торти?

Овие торти се ХИТ насекаде во светот, бидејќи се исклучително визуелно примамливи, децата ги обожаваат и чуствуваат голема возбуда кога само ќе ги видат, а уште повеќе кога ќе се сече тортата или кога ќе се дегустира. Покрај овој уникатен изглед со кој доминираат во секоја просторија и ги собираат сите погледи, овие торти се секогаш пропратени со лесен и вкусен крем, кој го сакаат и децата и возрасните.

Дали е така, оценете сами:

Loading...

Превземено од СЛАТКАРНИЦА ЗАФИР.