Пукано во автомобил на амбасадата на Азербејџан во Вашингтон

Сподели со своите пријатели

Во Вашингтон е пукано во службен автомобил на амбасадата на Азербејџан, соопшти денеска прес-службата на азербејџанското Министерство за надворешни работи.

Loading...

„Ноќта меѓу понеделникот и вторникот пукано е во службениот автомобил на Амбасадата на Република Азербејџан во Вашингтон. Дипломатското претставништво веднаш ги извести релевантните американски структури и презентираше слики од надзорните камери“, се наведува во соопштението.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  На Трамп му беше претставен нов план за мир во Украина во случај да стане претседател на САД