ПУКАЊЕ ВО САД: Напаѓачи на скутери отворија оган. Еден загинат, тројца ранети (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Еден маж загина, а тројца се повредени откако непознати мажи на скутери, наводно, отвориле оган врз нив во Бронкс, Њујорк, соопшти локалната полиција.

Loading...

Четворицата мажи биле на аголот на планината Еден и Таунсенд Аве во Бронкс кога им пришла група од четворица други мажи, по двајца на секој скутер, рече помошникот началник на Њујоршката полиција Бенџамин Гарли на брифингот со новинарите.

Испукани 10 куршуми

Двајца мажи кои се возеле на задниот дел на скутер отвориле оган и испукале 10 куршуми во смртоносниот инцидент во вторникот вечерта, јавува ABC News.

– Тројца мажи беа застрелани во ногата, а еден, кој почина од повредите во локалната болница, беше застрелан во градите – изјави Гурли.

Убиениот бил на возраст од 29 години, а возраста на жртвите се движи од 23 до 37 години, велат властите.

По пукањето, осомничените со маски побегнале со скутери во правец на север.

Еден човек е во притвор, но властите не се сигурни дали тој е поврзан со инцидентот, рече Гурли.

Полицијата најави дека ќе продолжи со потрагата по други осомничени, како и истрага за нелегалната продажба на скутери.

Loading...