20.03.2018 02:51

Првите денови од пролетта Кина изгледа како од бајките (ВИДЕО)


Кина во овој период од годината е прекриена со непрегледни полиња преполни со пролетни цвеќиња. Цветаат магнолии, јоргованот, праските…

Секоја кинеска провинција има по некое свое карактеристично растение и цвет, со кое од почетокот на пролетот на полињата им даваат карактеристична боја.

Со топлото време во целата држава ливадите се облечени во нови розови, бели, црвени, златни нијанси на вишњи, кајсии и азалеи.

Централната кинеска телевизија со помош на дрон направила снимки кои на најдобар начин ја прикажуваат убавината на пролетната магија.

loading...

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments