Прва прилепска филмска комедија ”Три во едно” со проекција во Куманово (видео)

Сподели со своите пријатели

Во големата сала на Центар за култура ”Трајко Прокопиев”, вечерва со почеток во 20 часот ќе биде прикажана првата филмска прилепска комедија ”Три варијации на една тема”, со сценарио и режија на Коле Ангеловски.

Loading...

Музиката е на Томе Темелкоски, а настапува актерска екипа на театар ”Војдан Чернодрински” од Прилеп.

Цена на билет 100 денари.