04.12.2019 08:23

Променливо облачно и студено време

Facebook Twitter Google+

Преку ноќта времето беше облачно со локални врнежи кои речиси насекаде преминаа во снег, освен на крајниот југозапад и крајниот југоисток од земјава.

Утрово е облачно, а на места се уште провејува слаб снег. Дува слаб до умерен северен ветер.

loading...

Променливо облачно и студено со слаб до умерен ветер претежно од северен правец ќе биде времето во текот на денешниот ден. Дневната температура ќе биде во интервал од -1 до 5 степени.

Во Куманово и околината ќе имаме претежно сончево, но значително студено време со максимална дневна температура од 2 степени.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments