Пролетните температури продолжуваат

Сподели со своите пријатели

Според метеоролозите, денес не` очекува претежно сончево време со слаб северен ветер. Максималната температура ќе се движи од 11 до 17 степени.

Loading...

Во наредниот период ќе продолжи периодот на стабилно, сончево време со умерена облачност и релативно топло време за овој период од годината.. По котлините ќе има појава на утринска магла.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.