26.06.2019 04:25

Приземјени сите „Боинг 737“ (ВИДЕО)


Поради проблеми на сензорите во системите за контрола на лет, сите „Боинг 737“ авиони се приземјени откако неколку од нив се урнаа.

Ова е списокот со најсмртоносните авиони во светот

loading...

Поради самиот број на авиони кои се спуштени на земјата, компанијата „Боинг“ има сериозен проблем каде да ги смести истите, па пронаоѓаат алтернативни начини.

Сите го избегнуваат „Боинг“, само еден патник на летот за Италија

Во случајот со фабриката на „Боинг“ во Рентон, Вашингтон бројот на приземјени летала е толку голем што некои се оставеи и на паркингот за вработените.

Како што можете да замислите, ваквиот призор воопшто не е вообичаен, па на социјалните мрежи се појавија бројни фотографии од зачудените минувачи.

„Боинг“ ќе добие 4 милијарди долари за два нови авиони за Трамп

Како што пишува Блумберг, ширум светот приземјени се околу 500 авиони „Боинг 737 макс“, а стотици од нив во фабриката во Рентон.

Фото: YouTube printscreen/ KING 5


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments