Приведено лице од Куманово по распишана потерница за издржување казна затвор

Сподели со своите пријатели

Триесет и тригодишен кумановец е приведен откако по него се трагало за доиздржување затворкса казна.

Loading...

– На 23.04.2021 во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Kуманово, врз основа на судска наредба, го привеле Ј.Л.(33) од Куманово за издржување казна затвор за сторено кривично дело „насилство“ по член 386 од Кривичниот законик, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Идризово за издржување на казната.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *