Приведени кумановци кои се тепале пред угостителски објект

Сподели со своите пријатели

Двајца кумановци викендов биле приведени откако физички се пресметуавле пред угостителски објект во градот.

Loading...

– На 12.11.2023 во 00.32 часот во Полициска станица Куманово е пријавено дека пред угостителски објект во Куманово, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Н.Ј.(35) и К.Б.(21), двајцата од Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Од полицијата додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  УХМР постави метеоролошка станица во „Киро Бурназ“