Приведена кумановка поради повеќе кражби

Сподели со своите пријатели

Дваесет и тригодишна кумановка била приведена под сомнение дека извршина неколку кражби.

Loading...

– На 26.09.2022 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово ја лишиле од слобода М.З.(23) од Куманово. Таа се сомничи дека извршила повеќе кривични дела „кражба“ и „тешка кражба“ на подрачјето на Куманово, информираат од кумановската полиција.

По целосно документирање на случајот против М.З. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Малолетници повредени во сообраќајка во Куманово