Приведен кумановец за издржување затворска казна

Сподели со своите пријатели

Четирисет и осумгодишен кумановец е приведен поради издржување затворска казна.

Loading...

– На 27.10.2020 година во 14:30 часот, од страна на полициски службеници од СВР Куманово приведен е Б.Б. (48) во Куманово за издржување казна затвор, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Лицето е спроведено во КПУ Затвор Куманово.

Никола Ивановски


Leave a Reply