Приведен кумановец за доиздржување затворска казнa

Сподели со своите пријатели

Кумановец бил приведен вчера за доиздржување затворска казнa од околу три години.

На 15.10.2020 во 21.45 часот, полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на судска наредба, го привеле Ф.З.(26) од Куманово за доиздржување казна затвор од две години и 11 месеци во Казнено-поправната установа Затвор Идризово, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Loading...

За него била распишана потерница за осудено лице кое избегало од затвор, осудено за сторено кривично дело по член 418 и по член 131 од Кривичниот законик.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *