Приведен кумановец: Полицијата му пронашла разни видови дрога (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Дваесет и седумгодишен кумановец викендов бил приведен откако полицијата дома му пронашла различни видови дрога и девизи.

Loading...

– На (13.08.2023) во 11.30 часот полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија и оружје и Отсекот за општ криминалитет при СВР Куманово го лишиле од слобода А.Љ.(27) од Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи.

 

 

Како што појаснуваат од полицијата при претрес во неговиот дом извршен по судска наредба биле пронајдени марихуана, таблети, амфетамин, дробилка, дигитална вага и поголема сума на пари во различни валути и апоени.

Додека, при преглед на неговото возило „мерцедес“ биле пронајдени предмети кои потекнуваат од кривично дело.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  За наше Куманово: Ќе продолжиме да се бориме за способни и непартиски директори на училиштата

 

Loading...

 

А.Љ. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Никола Ивановски