Приведен кумановец кој физички ја нападнал сопругата

Сподели со своите пријатели

Триесет и четиригодишен кумановец бил приведен вчеравечер откако физички ја нападнал својата сопруга во семејниот дом.

Loading...

– На 31.08.2023 во 23.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода С.Ц.(34) од Куманово затоа што во семејниот дом во Куманово физички ја нападнал неговата сопруга, информираат од Секторот за внатрешни работи.

По целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Неделна прогноза за Куманово: Пролет среде октомври