Приведен кумановец, физички ја нападнал ќерка си

Сподели со своите пријатели

Четириест и двегодишен кумановец бил приведен викендов под сомнение дека физички ја нападнал малолетната ќерка.

Loading...

– На 23.03.2024 во 17.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода И.Д.(42) од кумановско село затоа што физички ја нападнал својата малолетна ќерка, ин формираат од Министерството за внатрешни работи.

Оттаму додаваат дека по целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Од полноќ нови цени на горивата