Приведен 20-годишен крадец од Куманово

Сподели со своите пријатели

Дваесетгодишен кумановец бил приведен утринава под сомнение дека извршил кражба од приватен имот во Куманово.

Loading...

– На 03.02.2023 во 09.10 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода С.Р.(20) од Куманово. Тој се сомничи дека на 31.01.2023 одзел повеќе предмети од приватен имот на улицата „Црнотравска“ Куманово, информираат од кумановската полиција.

С.Р. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  (ГАЛЕРИЈА) Ракометарките на Куманово нерешено против Ѓорче Петров