Природен лек против постојана кашлица

Сподели со своите пријатели

Овој природен лек е едно од најефикасните средства, кога станува збор за бронхитис, ларингитис и напорната кашлица како кај возрасните, така и кај децата.

Loading...

За лекување на напорната кашлица ви се потребни следниве производи:

* Една лажица маслиново масло

* Една лажица мед

* Еден жолчка

* 1/4 лажичка сода бикарбона

* 250 милилитри млеко

Подготовката на овој природен лек започнува, со варење на млекото на тивок оган. Откако ќе го сварите, ставете го настрана да се излади. Во млекото се додаваат маслото, медот и сода. Добро промешајте.

Loading...

Се консумира се навечер пред спиење најмалку во период од пет дена.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *