Прилепчанец уапсен во Куманово поради кражба

Сподели со своите пријатели

Дваесет и двегодишник бил приведен вчера во Куманово под сомнение дека украл пари во автобус.

Loading...

– На 12.06.2022 во 19.10 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода А.К.(22) од Прилеп бидејќи во автобус одзел пари на М.И.(61) од Гостивар, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

А.К. бил приведен во полициска станица Куманово и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Никола Ивановски