При претрес пронајдено оружје без дозвола

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ќ.А. (61) од с. Ваксинце општина Липково, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распркувачки материи“.

Loading...

На 02.02.2015 година, во с. Матејче е извршен преглед над пријавениот е пронајден пиштол „взор 70“ калибар 7,65 мм и рамка со шест куршуми кој пријавениот ги поседувал без дозвола.

Leave a Reply