Претседателот и неговиот син вадеа компири од нива: За еден ден ископале 105 тони (видео)

Сподели со своите пријатели

Белорускиот претседател Александар Лукашенко и неговиот син Николај ваделе компири на својата нива, што е нешто со што не можат да се пофалат останатите светски лидери.

Во претрпаниот распроед на претсеадтелот останал релативно слободен ден и тогаш работел на својот имот – пренесува агенцијата BELTA соопштение од прес службата на Лукашенко.

Во соопштението исто така се наведува дека за еден ден работа ископале 105 тони компири. Дел од приносите ќе бидат префрлени и во социјални установи.

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.