Претежно облачно со кратки сончеви периоди

Сподели со своите пријатели

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени сончеви периоди. Претпладне во источните делови ќе има слаби врнежи од дожд.

Loading...

По одделни котлини со појава на утринска магла. Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 14 степени.

Во Куманово и околината денеска ќе имаме претежно облачно време со кратки сончеви периоди.

Утринската температура ќе изнесува еден степен над нулата, а дневниот максимум ќе достигне до 7 степени целзиусови.

Слично време синоптичарите најавуваат и за утре.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *