Skip to content

Претеравте со пиење? Еве што може да ви помогне!

Сподели со своите пријатели

Поголемите симптоми од пијанството може да ги намали чајот од ѓумбир. Освен што е многу вкусен, тој лесно се подготвува. Излупете свеж корен од ѓумбир со големина колку палецот, па исечете го на 10-12 парчиња. Помешајте со четири шољи вода и оставете го да врие десетина минути.

 

Loading...

 

Процедете го така што од течноста да ги отстраните парчињата ѓумбир, па додадете сок од еден портокал, половина лимун и едно лажиче мед. Пијте си го овој напиток се додека не ви стане полесно.

Ако сте претерале со пиењето може да ви помогне и чајот од нане. Нането за лечење од пијанство го користеле уште старите Грци и Римјани. Овој чај можете да го комбинирате со ким и со тоа ќе го зајакнете неговото дејство.

 

 

СОДА БИКАРБОНА, СТАР ДОБАР ЛЕК ЗА ПИЈАНСТВО

Таа може да го отстрани чувството на надуеност, како и да ја врати  pH вредноста во рамнотежата. Помешајте ја со вода и испијте ја.

Loading...

Лимунадата исто така го олеснува пијансгвото после големи количнини на алкохол. Многу добро знаеме дека лимунот е полн со витамин C. Тој го јакне имунитетот а покрај тоа е добар  и за желудникот. Лимунадата која е направена со топла вода помага да се ослободиме од проблемите со варење.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

Основано од: Кумановски Муабети ДООЕЛ Куманово (2013-2020)  

Услови за преземање содржини

Надворешните линкови преку маркетинг платформите MGID i AdNow се одговорност на самиот огласувач, и порталот Кумановски Муабети не сноси никаква одговорност за пласираните информации.