ПРЕСВРТ: Викенд временска прогноза за Куманово

Сподели со своите пријатели

Времето денеска во Куманово ќе биде сончево и многу топло со температура до 22 степени целзиусови.

Loading...

Сепак, голем температурен шок не очекува викендов што ни претстои, особено во недела.

Утре ќе имаме сончево до умерено облачно време со услови за слаб дожд. Маскимумот ќе достигне 16 степени.

Веќе во недела температурата ќе падне за 10 степени. Времето ќе биде облачно со врнежи од дожд, а максималната дневна вредност ќе биде само 6 степени.

Од понеделник постепено температурите ќе почнат повторно да растат.

Никола Ивановски


Leave a Reply