28.02.2018 02:41

Пред да ги отстраните крајниците, треба да пробате овој монголски рецепт


Овој совет за лекување на ангина и болки во грлото се базира на монголски природен рецепт. Еве што треба да правите. Во мелница за кафе смелете 1/2 чаша семки од ким и прелијте ги со 1 чаша вода.

Се вари 15 минути. Ќе добиете густа смеса како кафе. Потоа снесата разредете со 1/4 чаша вода и оставете да се врие повторно. Извадете од огнот и додадете 1 супена лажица коњак.

Секои половина час пијте 1 лажица од готовиот леки. Во рамките на 2 часа болките во грлото ќе почнат да престанат и вам полесно ќе ви стане да голтате.

По 4 часа третманот е завршен и ангина всушност исчезнува. Но, ако болеста е тешка, може да продолжите да пиете од напитокот подолго. Таа е погодна и за оние кои се склони кон чести настинки, тонзилити, фарингитис и трахеи.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments