Правела селфи на рајскиот водопад, но не знаела дека зад неа се одвива трагедија која вечно ќе ја прогонува

Сподели со своите пријатели

Замислете да сте горди што се наоѓате на едно од најегзотичните места во светот, правите селфи без да претпоставувате дека тоа ќе ве прогонува до крајот на животот.

Тоа се случило на младата Анеки Бадинг која уживала во капењето кај познатите Мекензи водопади во Австралија.

Насмевката брзо ја заменила со паника со оглед дека Анека по слефито во позадината забележала општ метеж.

Неверојатна река во Колумбија која изгледа како од бајките (фото)

Loading...

– Слушнав вресок. Кога се свртев, по движењата на момчето на карпите помислив дека покажуваат дека во водата има некое опасно животно. Тогаш една девојка ми го зеде стикот за да помогне на несреќен човек кој се давеше во водата, рекла таа.

Се испоставило дека еден Тајванец (28) се лизнал од карпите и паднал во вода. Притисокот бил премногу силен за да даде отпор и излезе на површина.

– Се обидовме да повикаме полиција, спасувачки служби, но немаше мрежа, додала Анека.

Магични места кои навистина постојат на планетата

И покрај надчовечките напори на сите околу неа, туристката неколку моменти подоцна сфатила дека својот најубав момент во водата го заменила со хорор сцена.

На човекот му немало спас, а младата туристка прифатила својата фотографија да ја проследи до локалната полиција.

– И кажавме на полицијата дека мора да воведе сателитски сигнал во овие делови на водопадите за да слични сцени повеќе не се повторат, огорчено констатирала Анека Бадинг.

На следната страница дознајте повеќе за реката Мекензи.


Pages: 1 2

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.