Пожар во станбена зграда во Кина, најмалку 10 лица загинаа

Сподели со своите пријатели

Најмалку десет лица загинаа, а девет се повредени во пожар во станбена зграда во кинеската провинција Ксинџијанг, јави новинската агенција Ксинхуа.

Loading...

Пожарот избувнал синоќа околу 19:50 часот по локално време.

Според извештајот, повредените не се во животна опасност.

Истрагата за причините за пожарот е во тек.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Во некои згради во Виена почна наплатата за возење со лифт