12.09.2019 15:59

Пожар во четири вагони на Табановце


На Граничнит премин „Табановце“, на влез во Република Северна Македонија, вчера околу 23:40 часот настанал пожар во четири вагони од транспортен воз кој сообраќал на релација Белград,– Неготино, информираат од полицијата.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Куманово.

loading...

Увид извршила екипа од СВР Куманово.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments