12.09.2019 15:59

Пожар во четири вагони на Табановце

Facebook Twitter Google+

На Граничнит премин „Табановце“, на влез во Република Северна Македонија, вчера околу 23:40 часот настанал пожар во четири вагони од транспортен воз кој сообраќал на релација Белград,– Неготино, информираат од полицијата.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Куманово.

loading...

Увид извршила екипа од СВР Куманово.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments