21.09.2019 08:42

Пожар пеплоса куќа во Вера Которка


Семејна куќа изгоре во населбата Вера Которка во Куманово.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, на терен од 12:55 до 13:15 часот интервенирале петмина пожарникари. Нема повредени во пожарот, но е причинета материјална штета која допрва ќе се утврдува.

loading...

Засега не се познати ниту причините кои довеле до избувнување на пожарот.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments