Потрошил цело богатство да изгледа постаро (фото)

Сподели со своите пријатели

Овој 35-годишен маж е обожавател на фитнес, а потрошил вистинско богатство како би изгледал дупло постаро. Неговата сопруга е задоволна од резултатите, а вас како ви се чини?

Многу мажи се плашат од староста, а посебно од белеење на косата, но тоа не може да се каже и за Павел Лаџиак од Варшава.

Бидејќи бил незадоволен од изгледот, тој започнал да се занимава активно со фитнес околу 30-тата година. Во интервју за полски медиум тој признал дека станал популарен на социјалните мрежи откако почнал да негува стар и фит изглед.

Павел привлекува огромно внимание на Instagram, каде има над 350.000 следбеници. Неговиот изглед потсетува на италијанскиот милионер Џанлука Ваки, кој има над 11 милиони следбеници на Instagram.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.