30.08.2019 12:21

Pornhub: Погледнете го „највалканиот“ филм за возрасни и спасете ја планетата


Pornhub, добро познатата платформа за филмови за возрасни, го има своето мото: колку повалкано, толку подобро. Но, постои и за нив граница. Ова може да ве натера да мислите дека се работи за „највалканиот“ филм за возрасни досега, но тоа е еколошка кампања.

Поточно, Pornhub сними филм за возрасни на најзагадената плажа во светот, и тие решија да направат нешто така што ќе се донираат пари за секој преглед, а парите ќе ги донираат во непрофитната организација „Ocean Polymers“ помагајќи да се исчисти плажата.

loading...

„Ние овде во Pornhub сме валкани, но тоа не значи дека нашите плажи треба да бидат валкани“, рече Кори Прајс, потпретседател на компанијата.

Значи, кликнете на PLAY, бидејќи сепак во прашање е благосостојбата на планетата.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments