Поради масивните мускули го нарекуваат корејскиот Хулк (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Је Јонг Ха стана вистинска интернет сензација.

Loading...

Во своето тело отелотворува неколку херои, а прекарот што го заработил поради неговите неверојатни мускули е корејскиот Хулк.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Je-yong Ha (@koreanhulk)

 

Тој започнал да тренира пред 14 години. Почнал да крева тегови и започнал да учествува на натпревари во бутање раце. Така ја освоил титулата национален шампион.

Сонувал еден ден да стане светски шампион.

 

Loading...

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Je-yong Ha (@koreanhulk)

 

Тој бил именуван за национален шампион во неколку категории: bench press (270 кг), мртво дигање (340 кг) и чучњеви (320 кг). Станува збор и за национални рекорди во таа земја.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Je-yong Ha (@koreanhulk)

 

Во интервју за GQ, кое го дал пред неколку години, тој открива дека неговиот дијаметар на бицепс е 56 сантиметри. Тој е во теретана секој ден.

 

Loading...

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Je-yong Ha (@koreanhulk)

 

Јаде многу пица, хамбургери и тестенини. Тој го обожава вкусот на лук, женшен, остриги, кавијар и тартуфи и верува дека овие намирници го прават неговото тело поздраво.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Je-yong Ha (@koreanhulk)

 

„Пробајте нови работи. На тој начин ќе го најдете она што најмногу ви одговара. И тогаш можете да ги прилагодите на вашиот стил. Но, најважна е самодовербата. Тоа ве прави елегантни”, ги советува другите.

 

Loading...

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Je-yong Ha (@koreanhulk)


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *