Популарниот филм „The Notebook“ ќе стане ТВ серија

Сподели со своите пријатели

„The Notebook“ е најновиот холивудски блокбастер кој ќе биде преточен во телевизиска серија, пренесуваат американските медиуми.

Loading...

Телевизијата CW моментално работи на телефизиска адаптација на романот од Николас Спаркс и филмот во кој главна улога имаат Тајан Гослинг и Рејчел МекАдамс.

Серијата, како што е соопштено, ќе ги следи животните патишта на Ное и Али, нивната романса и животот во времето на расни и економски нееднаквости и општествени промени по Втората светска војна.

Спаркс ќе ја продуцира пилот епизодата која ќе биде снимена по сценарио на Тод Граф.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.