Попладне зголемена облачност

Сподели со своите пријатели

Времето во текотна ноќта беше ведро и студено со слаб ветер од променлив правец.

Loading...

Претпладне времето ќе биде претежно сончево, а од пладне облачноста постепено ќе се зголемува.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 6 до 13 степени, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Куманово и околината денеска ќе имаме сончево до умерено облачно време. Максималната дневна температура ќе достигне 8 степени.


Leave a Reply